KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077220

nr 1407 7220

Bengt Händel

(1925-2006), Sverige

Oljemålning, "Akademibron, Uppsala". Signerad. Olja på duk, 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 35x44 cm

Bengt Händel, svensk bildkonstnär född 1925, död 2006 .

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 5 juli 2021
kl 19:53:15

4/7 03:09:01 1      Vinnande bud
4/7 22:34:00 1      justering av budtak

Bengt Händel

Läs mer om Bengt Händel